SZKOLENIA OTWARTE
PROJEKTY SPECJALNE
SZKOLENIA ZAMKNIĘTE
DODATKI
Newsletter

  << powrót <<
  

gen. pilot Dariusz Wrońskigen. pilot Dariusz Wroński

Tematy wykładów: 

Od pilota bojowego do biznesmena

 

Czy lider to "Kozak" – doświadczenia bojowe


„One team one fight” - zaufanie i lojalność w zespole

 

 

Były dowódca elitarnych jednostek Wojska Polskiego, m.in.  49. Pułku Śmigłowców Bojowych, 25 Brygady Kawalerii Powietrznej (którą dowodzili m.in. gen. Bieniek, gen. Buk, gen. Potasiński), 1. Brygady Lotnictwa Wojsk Lądowych, Samodzielnej Grupy Powietrzno - Szturmowej w Iraku. Szef Wojsk Aeromobilnych (później WA i Zmotoryzowanych). Ostatni Szef Szkolenia  Wojsk Lądowych (do rozwiązania w grudniu 2013). Ukończył słynną “Szkołę Orląt” w Dęblinie i przeszedł przez wszystkie szczeble kariery lotniczej i dowódczej od pilota do dowódcy brygady. Ukończył liczne kursy w Akademii Obrony Narodowej w tym prestiżowe, Podyplomowe Studia Polityki Obronnej.

 

Przeszedł szkolenie we Francji  (Phalsbourgh) z zakresu bojowego poszukiwania i ratownictwa  na polu walki (NVG w nocy). Szkolenie w USA w Fort Bragg - baza wojsk specjalnych - z zakresu przygotowania i prowadzenia działań w warunkach bojowych.

 

Wykształcenie cywilne: studia podyplomowe na Uniwersytecie Gdańskim - wydział ekonomii. Kurs członków rad nadzorczych z udziałem Skarbu Państwa. Rzeczoznawca Zamówień Publicznych. Posiada koncesję umożliwiającą działalność gospodarczą w zakresie handlu i obrotu specjalnego. W 2015 roku, po zakończeniu służby wojskowej utworzył firmę UAV & HELI Solutions, której jest właścicielem. W tym samym roku został Prezesem Zarządu Centrum Wdrożeniowo – Produkcyjnego ITWL Sp. z o.o. w Warszawie, organizując ją od podstaw. W ramach spółki utworzył jedną z pierwszych w Polsce certyfikowaną Szkołę Pilotażu Dronów.

 

Jest ekspertem lotniczym i wojskowym w Narodowym Centrum Studiów Strategicznych, członkiem Rady Programowej Polskiej Platformy Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Współpracuje m.in. z TVP, TV Republika , PR24, Technika Lotnicza i inne. Współorganizator i moderator konferencji, kongresów w tym Międzynarodowej Konferencji Śmigłowcowej – styczeń 2016, Cluster World Congress II (przemysł lotniczy) – kwiecień 2016.

 

W czasie służby, pilot śmigłowców bojowych klasy Mistrzowskiej. Instruktor do lotów w ekstremalnych warunkach klimatycznych i wojennych oraz w dzień i w nocy. Nalot życiowy  2780 godz., w tym 76 lotów bojowych w Iraku na śmigłowcach szturmowych Mi-24W.

 

Latał na SM-1, SM-2, Mi-2, Mi-24D/W. Zachodnie maszyny: AH-1, AH-64, Bo-105, UH-1D, Gazelle, Super Puma, Cougar, Bell - 412. Wyszkolił ponad 200 pilotów, głównie na śmigłowcach bojowych. Przygotował załogi do wykonywania zadań bojowych na prawie wszystkie zmiany w Iraku, Czadzie i Afganistanie. Wykonywał loty ratownicze i kierował Zgrupowaniem Śmigłowców w czasie powodzi w 1997 i 2001r.  na południu Polski.

 

 Jako Szef Wojsk Aeromobilnych – Gestor Uzbrojenia, odpowiadał za merytoryczny nadzór nad wdrożeniem do użytkowania w Siłach Zbrojnych RP a także użycie bojowe lotnictwa śmigłowcowego. Współuczestniczył w pracach rozwojowych instytucji międzynarodowych między innymi:  Połączonego Dowództwa Transformacji NATO (ACTA), Grupy NATO do spraw Uzbrojenia Wojsk Lądowych (NAAG) , Europejskiej Agencji Obrony (EDA), Stowarzyszenia FINABEL, OCCAR, JAPCC (dot. wykorzystania doświadczeń i prognozowania zagrożeń).

 

Jako Dyrektor Programu Śmigłowcowego wsparcia bojowego, zabezpieczenia i VIP odpowiadał za merytorycznego nadzoru nad całością procedowanych śmigłowców w SZRP.

 

Przewodził polskiej grupie ekspertów w rozmowach z przedstawicielami OCCAR w ramach programu pozyskania śmigłowców uderzeniowych pk. KRUK.

 

Przygotowywał Wymagania Operacyjne dla nowych, pozyskiwanych śmigłowców dla SZRP oraz do „Programu bojowego poszukiwania i ratownictwa na polu walki - CSAR”.

 

Opracował liczne prace i artykuły na temat wykorzystania i użycia śmigłowcowych grup zadaniowych w działaniach bojowych na współczesnym polu walki.  WTT i WZTT do procedowanych Programów Śmigłowcowych, w tym wiele analiz i opinii związanych z rozwojem zdolności śmigłowców do działań zgodnie z przeznaczeniem w kraju i za granicą. Współautor Raportu Śmigłowcowego dla Polski 2016.

 

 

 

Uprawia windsurfing, snowboard, biegi długodystansowe (specjalizuje się w  maratonach). Czynny pilot śmigłowcowy. Poświadczenia bezpieczeństwa UE, NATO do poziomu “Ściśle Tajne”. Żona Anna - nauczyciel. Cztery dorosłe córki. 


Menedżerskie

Finansowo-Księgowe

HR, Kadry i Płace 

Projekty Specjalne

Szkolenia Zamknięte

Umiejętności osobiste

Prawo

Asystentki i sekretarki

Podatki

Rachunkowość

FinansePrawo Pracy

Czas Pracy

Ubezpieczenia społeczne

HR

Mówcy inspirujący

Special Express Training (SET)

Coaching medialny

Mystery shopping 

Innowacyjność

Szkolenia zamknięte - informatyczne

Szkolenia zamknięte

Zarządzanie zmianą

Train The Trainers


Szkolenia specjalistyczne  |  Zarządzanie projektami  

BESTSELLER - Wystąpienia publiczne z Krystyną Jandą

Voucher szkoleniowy | Karta zgłoszeniowa | Plan szkoleń | Outdoor/Integracja | Eventy | Gra miejska 

O nas: Firma szkoleniowa | Trenerzy | Praca | Kontakt        Filmy video: Szkolenia | Referencje

Na tej stronie wykorzystywane są pliki cookies.
Dowiedz się więcej w Polityce cookies

Znajdziesz nas także na:       YouTube     Facebook   Blog


GRUPA EN BLOC © 2018 - Mówcy inspirujący, szkolenia, coaching i consulting

  Platforma: iCMS3