SZKOLENIA OTWARTE
PROJEKTY SPECJALNE
SZKOLENIA ZAMKNIĘTE
DODATKI
Newsletter

  << powrót <<
  

Hanna BakułaHanna Bakuła

 

Hanna Bakuła - znana malarka, pisarka i publicystka - jest absolwentką Wydziału Malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Na wizytówce ma napisane „osoba kontrowersyjna” i za taką uchodzi. W 1981 roku zamieszkała na Manhattanie i pozostała w Stanach do 1989 roku.  Zdobyła tam wiele prestiżowych nagród , w tym stypendium IREX z rekomendacji Fundacji Guggenheima, projektowała kostiumy i scenografię do spektakli off- Broadway, za które dostała nagrodę New York Timesa. Jest również laureatką Festiwalu Malarzy Słowiańskich w Nowym Jorku. Malowała portrety pastelą i tam została nazwana przez krytyków „Witkacym w spódnicy.”

W 1990 wróciła do rodzinnej Warszawy, gdzie rozpoczęła stałą współpracę z miesięcznikiem Playboy, do którego pisała felietony przez 17 lat i Urodą, do której pisała 15 lat. Współpracowała z Dziennikiem Łódzkim i Joy. W 1996 roku zaprojektowała kostiumy do opery Carmen, w warszawskiej Operze Narodowej

Wydała 22 książki, z których dwie powieści: „ Idiotka miłość w Nowym Jorku”, książka o Nowym Jorku, i „Hazardzistka” - kultowa powieść o artystach z czasów Gierka - są bestsellerami. Inne to: „Jak stracić przyjaciół” i „Jak zyskać przyjaciół” - poradniki astrologiczne, „Instrukcję obsługi” - zbiór osobistych ankiet stu znanych osób, „Bandana” - poradnik dla młodzieży, „Seks na kredyt” - felietony z Playboya, „Ostatni Bal. Listy do Agnieszki Osieckiej” - wspomnienia z ich niezwykłej przyjaźni, „Tajski masaż” - zbiór nowojorskich opowiadań, „Świr Nowojorski” - album o punkach z lat 80.

Bestsellerami są jej książki o mężczyznach: „Wnuczkożonka, czyli jak utrzymać laskę”, „Seks na kredyt, czyli jak dostać gratis”, „Samiec alfa, czyli jak wytrzymać z facetem”, „Jak być ogierem do końca życia”.  Firma Portretowa, mająca wspaniałą klientelę, działa od 1978 roku. Ostatnio artystka rysuje pastelowe pejzaże i maluje olejne obrazy związane z kartami Tarota.

W 1997 roku ufundowała imienną Fundację Hanny Bakuły, a w 1999 roku powstał przy niej słynny Klub Kobiet. Fundacja zajmuje się pomocą dzieciom z domów dziecka , Kielcach i w Warszawie. Od 10 lat w Myczkowcach, organizowane są Plenery Malarsko Muzyczne dla dzieci z Placówek Wychowawczych, które prowadzi Hanna Bakuła i jej przyjaciele artyści. Od początku istnienia, Fundacja organizowała Festiwale Muzyki Franciszka Schuberta w Warszawie z udziałem najwybitniejszych europejskich artystów.  Hanna Bakuła jest soft-feministką popierającą kobiety i ich działania. Mieszka w Wilanowie i bardzo dużo podróżuje. Głównie do Nowego Jorku, z którym nadal jest bardzo związana z wzajemnością.


Hanna Bakuła

Menedżerskie

Finansowo-Księgowe

HR, Kadry i Płace 

Projekty Specjalne

Szkolenia Zamknięte

Umiejętności osobiste

Prawo

Asystentki i sekretarki

Podatki

Rachunkowość

FinansePrawo Pracy

Czas Pracy

Ubezpieczenia społeczne

HR

Mówcy inspirujący

Special Express Training (SET)

Coaching medialny

Mystery shopping 

Innowacyjność

Szkolenia zamknięte - informatyczne

Szkolenia zamknięte

Zarządzanie zmianą

Train The Trainers


Szkolenia specjalistyczne  |  Zarządzanie projektami  

BESTSELLER - Wystąpienia publiczne z Krystyną Jandą

Voucher szkoleniowy | Karta zgłoszeniowa | Plan szkoleń | Outdoor/Integracja | Eventy | Gra miejska 

O nas: Firma szkoleniowa | Trenerzy | Praca | Kontakt        Filmy video: Szkolenia | Referencje

Na tej stronie wykorzystywane są pliki cookies.
Dowiedz się więcej w Polityce cookies

Znajdziesz nas także na:       YouTube     Facebook   Blog


GRUPA EN BLOC © 2018 - Mówcy inspirujący, szkolenia, coaching i consulting

  Platforma: iCMS3