SZKOLENIA OTWARTE
PROJEKTY SPECJALNE
SZKOLENIA ZAMKNIĘTE
DODATKI
Newsletter

  << powrót <<
  

Piotr MachalicaPiotr Machalica

Piotr Machalica
- absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Po studiach związał się z Teatrem Powszechnym w Warszawie, którego aktorem był przez kolejne dwadzieścia pięć lat. Na deskach tego teatru stworzył kreacje w kilkudziesięciu inscenizacjach, m.in. w "Medei" Eurypidesa w reż. Zygmunta Hübnera, "Trzech siostrach" Antoniego Czechowa w reż. Agnieszki Glińskiej czy "Królu Learze" Williama Szekspira w reż. Piotra Cieplaka.

Grał również w warszawskich teatrach „Scena Prezentacje”, Ochoty, Rampa, Ateneum, Studio Buffo, Komedia, Nowym, Roma, Syrena, Na Woli, Bajka, Teatrze Narodowym, Mazowieckim Teatrze Muzycznym Operetka oraz poznańskich Teatrze Nowym i Scena na Piętrze, Teatrze Rozrywki (Chorzów), Teatrze Buckleina (Kraków) Teatrze Polskim „ZASP” (Londyn), Teatrze Nowym (Poznań), Teatrze Piosenki (Wrocław).

Od 2006 r. pełni funkcję dyrektora ds. artystycznych Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie.

W częstochowskim Teatrze zagrał w spektaklach: „Sammy" Kena Hughesa (monodram) w reż. Anny Kekuś-Poks, „Trzy siostry" Antoniego Czechowa w reż. Julii Wernio, "Do dna" Ludmiły Pietruszewskiej w reż. Andre Hübnera-Ochodlo, "Mieszczanin szlachcicem" Moliera w reż. Waldemara Śmigasiewicza, "Tacy duzi chłopcy” (piosenki Jana Wołka) w swojej reżyserii.

Obecnie w Teatrze im. Adama Mickiewicza gra w spektaklach: "Hamlet" W. Szekspira w reż. Andre Hübnera-Ochodlo, "TANGO FM" w reż. Jacka Bończyka, "Hemar w chmurach. Kabaret" (w swojej reżyserii); „Stachura" w reż. Roberta Dorosławskiego, „Miłość i polityka” w reż. Jerzego Bończaka. W 2015 roku wyreżyserował sztukę Yasminy Rezy „Życie. Trzy wersje”.

Jednocześnie Piotr Machalica od lat współpracuje z teatrami warszawskimi. W Teatrze Polonia zagrał w spektaklach „Bóg” Woody’ego Allena w reż. Krystyny Jandy (2009), „Krzysztof M. Hipnoza” w reż. Krzysztofa Materny (2009), obecnie - „Zmierzch długiego dnia” Eugene’a O’Neila w reż. Krystyny Jandy. W OCH-Teatrze zagrał w „Koza albo kim jest Sylwia?” Edwarda Albee w reż. Kasi Adamik i Olgi Hajdas, „Takich dużych chłopcach” Jana Wołka w swojej reżyserii, obecnie gra w „Weekendzie z R.” Robina Hawdona i „Przedstawieniu świątecznym w Szpitalu św. Andrzeja” Raya Cooneya w reż. Krystyny Jandy.

Od 2015 roku współpracuje z Teatrem 6. Piętro. Śpiewa w spektaklu „Młynarski obowiązkowo!” w reż. Jacka Bończyka i gra w „Wujaszku Wani” Antoniego Czechowa w reż. Andrzeja Bubienia (premiera 21. listopada 2015).

Niemal od początku kariery Piotr Machalica śpiewa i koncertuje. Zasłynął doskonałymi interpretacji piosenek m.in. Bułata Okudżawy, Georgesa Brassensa, Jana Wołka, Wojciecha Młynarskiego, czy Kabaretu Starszych Panów („Big Zbig Show”, „Zimy żal”).

W 2002 roku w serii „Złota kolekcja” Polskiego Radia ukazała się pierwsza płyta aktora pt. „Brassens i Okudżawa”. Dekadę później pojawiła się druga - "Moje chmury płyną nisko”. Najnowsze, trzecie wydawnictwo muzyczne aktora, to płyta „Piaskownica” (2015). Składają się na nią wyłącznie premierowe utwory napisane specjalnie dla Piotra Machalicy (muz. J. Satanowski, W. Borkowski, J. Grzywacz, J. Strobel, sł. Jan Wołek).

Na dużym ekranie aktor zadebiutował jeszcze jako student rolą w filmie "Rycerz"w reż. Lecha Majewskiego. Zagrał m.in. w "Krótkim filmie o miłości" Krzysztofa Kieślowskiego, "Złocie dezerterów" Janusza Majewskiego, "Dniu świra” i "Wszyscy jesteśmy Chrystusami" Marka Koterskiego, „Zabij mnie glino” (Nagroda Szefa Kinematografii za twórczość filmową w dziedzinie filmu fabularnego 1987) w reż. Jacka Bromskiego.

Zagrał w sześćdziesięciu pięciu spektaklach Teatru Telewizji (m.in. „Święty Eksperyment” w reż. Andrzeja Chrzanowskiego, „ Elżbieta, Królowa Anglii” i, „Sokół Maltański” w reż. Laco Adamika ), a także licznych produkcjach telewizyjnych (m.in. „DEKALOG IX” Krzysztofa Kieślowskiego, „Ekstradycja” w reż. Wojciecha Wójcika, ”Kameleon” w reż. Janusza Kijowskiego).

piotrmachalica.com

 

Obszary do realizacji:

Piotr Machalica - to nie tylko znakomity aktor, ale również utalentowany, niezwykle świadomy wokalista. Jest wybitnym intepretatorem, znanym z tego, że tekst piosenki podaje jak nikt inny. "Upodobał sobie piosenki z dobrym tekstem" i tylko takie śpiewa. Wśród twórców, których utwory wykonuje, są Leonard Cohen, Wojciech Młynarski, Georges Brassens, Agnieszka Osiecka, Bułat Okudżawa, Johnny Cash, a także Jan Wołek, którego zupełnie premierowe teksty złożyły się na ostatnią płytę Machalicy zatytułowaną "Piaskownica". 

 

Tych koncertów, ich wyjątkowej atmosfery, opowieści, które niosą śpiewane przez Machalicę utwory, śmiechu i wzruszeń - po prostu się nie zapomina. 


"MÓJ ULUBIONY MŁYNARSKI" - RECITAL

Ten recital to hołd składany Mistrzowi przez Piotra Machalicę, który Jego piosenki śpiewa "od zawsze". Tym razem jednak powstaje koncert Machalicy składający się wyłącznie z utworów, które wyszły spod pióra Mistrza. Recital składa się z piosenek zarówno autorskich, jak i znakomitych przekładów, które stały się ważną częścią polskiej kultury. 

W programie m.in. "Jeszcze w zielone gramy", "Tango desperado", "Bynajmniej", "Moje ulubione drzewo", "Idź swoją drogą" ("Sinatra), "Trąbeczka" (Brassens), czy Blue Tango (Conte).

 

"Mój Ulubiony Młynarski" to koncert na głos, dwie gitary i trąbkę, a czasem nawet akordeon. 

Zespół w składzie: Michał Walczak (gitara), Krzysztof Niedźwiecki (gitara), Paweł Surman (trąbka, akordeon i inne instrumenty).

 

"KONCERT NA 25-LECIE... BYNAJMNIEJ"

W repertuarze tego koncertu znajdują się piękne i niezmiennie aktualne piosenki autorstwa wybitnych postaci, m.in. Leonarda Cohena, Agnieszki Osieckiej, Johnny'ego Casha, Bułata Okudżawy, Georgesa Brassensa czy Edwarda Stachury.

W programie takie utwory jak „I'm your man”, „Walk the line”, „Remedium”, Słynny niebieski prochowiec”... 

Cały koncert śpiewany jest w języku polskim (w przekładach Młynarskiego, Wołka, czy Zembatego).

Skład zespołu: Michał Walczak (gitara akustyczna), Krzysztof Niedźwiecki (gitara akustyczna), gościnnie Adam Machalica (harmonijka ustna)

 

KONCERT "PIASKOWNICA"

 „Piaskownica” to tytuł ostatniej płyty Piotra Machalicy, na której aktor udowadnia, że poezja śpiewana ma się wciąż bardzo dobrze. 
Teksty wyszły spod pióra Jana Wołka, który stworzył je specjalnie dla Piotra Machalicy. Usłyszymy historie romantyczne, mrożące krew w żyłach, męskie, damskie i przygodne. 
Zanurzymy się w piaskownicy życia przy kompozycjach takich twórców  jak Janusz Strobel, Jerzy Satanowski, Janusz Grzywacz, Wojciech Borkowski, Krzysztof Niedźwiecki i Michał Walczak.

O oprawę muzyczną zadba zespół pod kierownictwem muzycznym Wojciecha Borkowskiego (fortepian, gitara, bas, perkusja).

Piotrowi Machalicy towarzyszy zespół w składzie 4-osobowym (fortepian, gitara basowa / kontrabas, perkusja, gitary)

 

 

 

 

  

Menedżerskie

Finansowo-Księgowe

HR, Kadry i Płace 

Projekty Specjalne

Szkolenia Zamknięte

Umiejętności osobiste

Prawo

Asystentki i sekretarki

Podatki

Rachunkowość

FinansePrawo Pracy

Czas Pracy

Ubezpieczenia społeczne

HR

Mówcy inspirujący

Special Express Training (SET)

Coaching medialny

Mystery shopping 

Innowacyjność

Szkolenia zamknięte - informatyczne

Szkolenia zamknięte

Zarządzanie zmianą

Train The Trainers


Szkolenia specjalistyczne  |  Zarządzanie projektami  

BESTSELLER - Wystąpienia publiczne z Krystyną Jandą

Voucher szkoleniowy | Karta zgłoszeniowa | Plan szkoleń | Outdoor/Integracja | Eventy | Gra miejska 

O nas: Firma szkoleniowa | Trenerzy | Praca | Kontakt        Filmy video: Szkolenia | Referencje

Na tej stronie wykorzystywane są pliki cookies.
Dowiedz się więcej w Polityce cookies

Znajdziesz nas także na:       YouTube     Facebook   Blog


GRUPA EN BLOC © 2018 - Mówcy inspirujący, szkolenia, coaching i consulting

  Platforma: iCMS3