SZKOLENIA OTWARTE
PROJEKTY SPECJALNE
SZKOLENIA ZAMKNIĘTE
DODATKI
Newsletter

  << powrót <<
  

Sebastian KotowSebastian Kotow 


Doradca biznesowy, wykładowca na studiach MBA, przedsiębiorca i menedżer. Studiował psychologię biznesu i zarządzanie w Polsce, USA i Wielkiej Brytanii. W ciągu ostatnich kilkunastu lat pracował w dziewiętnastu krajach dla wielu firm z listy Fortune 100 - w bankowości, doradztwie biznesowym i szkoleniach. W Polsce ponownie od 2006 roku, jako Ekspert w European Advisors Institute, Dyrektor Zarządzający Best Seminars Sp. z o.o., później Prezes Zarządu oraz wspólnik w firmie Brian Tracy International.

 

W latach 2013 – 2014 – CEO – polskiego oddziału największej firmy szkoleniowej na świecie – FranklinCovey odpowiedzialny za rozwój nowych praktyk i linii biznesowych. W tym samym czasie był również Liderem Praktyki Zaufania | Speed of Trust – stworzonej i zarządzanej globalnie przez jej twórcę – Stephena M.R. Coveya oraz członkiem zarządu Door Group S.A. gdzie brał udział w tworzeniu bieżącej strategii grupy, działalności operacyjnej, implementacji projektów i nowych programów rozwojowych finansowanych z funduszy Unii Europejskiej.

 

Zajmuje się psychologią biznesu, ekonomią zaufania, błędami myślenia i wpływem społecznym. Jest autorem publikacji i artykułów w tematyce sprzedaży, zaufania w biznesie oraz rozwoju zawodowego menedżerów. Wykłada gościnnie na wielu uczelniach wyższych (Akademia Leona Koźmińskiego, Poznański Uniwersytet Ekonomiczny, Uniwersytet Ekonomiczny
w Krakowie), konferencjach i seminariach biznesowych. Prowadzi sesje strategiczne dla zarządów firm, indywidualne konsultacje i coaching dla przedsiębiorców i najwyższej kadry menedżerskiej.

 

Obecnie jest wykładowcą na studiach podyplomowych i studiach MBA na Akademii Leona Koźmińskiego, doradcą zarządu oraz członkiem rady programowej Polish National Sales Awards, członkiem rady ekspertów ośrodka dialogu i analiz ThinkThank, członkiem Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców, International Association for Research in Economic Psychology oraz Association for Consumer Research. Od listopada 2014 r. jest również przewodniczącym rady nadzorczej Quadrilion Art Capital Group S.A. organizacji specjalizującej się w popularyzacji i międzynarodowym obrocie dziełami sztuki nowoczesnej.

 

 

„Prawdziwa różnica miedzy tym co możliwe a tym co nie możliwe, leży w naszej determinacji. Zmiana wynika z tego co robimy każdego dnia, a nie od czasu do czasu.”

 

 

WYSTĄPIENIA MOTYWACYJNE/ WYKŁADY BIZNESOWE

Inspirujące, pełne ciekawej wiedzy i przykładów z różnych dziedzin, oparte na własnych doświadczeniach i biznesowych studiach przypadku, nawiązujące do najnowszych trendów oraz badań z zakresu psychologii biznesu, marketingu czy zarządzania. Prowadzone na konferencjach otwartych, seminariach czy kongresach wewnętrznych dla firm.
Pobudzające do działania, energetyczne, na wysokim poziomie merytorycznym, dające wiele bodźców emocjonalnych do zmiany, pokonywania własnych ograniczeń, stawiania ambitnych celów i rozwijania dyscypliny w realizacji planów. Oparte na inspirujących historiach sukcesu, badaniach psychologii emocji i motywacji, prowadzone z ogromną energią, entuzjazmem i poczuciem humoru.

Wybrane tematy:


Wykład # 1: Psychologia mistrzostwa

„Pesymista widzi trudności w każdej okazji, optymista - okazje w każdej trudności.” Winston Churchill

 

Bez tych szaleńców, którzy nie akceptują przeciętności, przełomowe zmiany nie były by możliwe. Bez tych, którzy obsesyjnie realizują swoje marzenia i cele, wbrew logice, zdrowemu rozsądkowi - świat pozbawiony byłby inspiracji.

Talent? Wyjątkowość? Szaleństwo? A może wrodzone umiejętności? Czy wygrywanie musimy mieć we krwi czy wygrywania można się nauczyć? Czy ambicja jest kwestią kompetencji czy wrodzonego głodu zwycięstwa i chęci bycia najlepszym?

Wielu z nas ma szanse i możliwości osiągania ponadprzeciętnych celów, ale niewielu tego dokonuje. Sport, biznes czy codzienne życie bywają areną, na której liderzy zmian zakrzywiają rzeczywistość i pokazują jak zamienić pozornie niemożliwe w osiągalne. Kiedy już raz ktoś dokona niemożliwego, otwiera szanse i przesuwa granice tego co możliwe i osiągalne dla innych.

Jak myślą zwycięzcy? Czy sukces zostawia ślady? Czego możemy się od nich nauczyć i jak przełożyć tą wiedzę na codzienną praktykę biznesową?


Podczas wykładu:

 • Samokoncept – fundament zwycięskiej osobowości i predyktor osiągnięć
 • Dyscyplina myślenia i koncentracji - strefa wpływu & strefa zainteresowania
 • Prawo akumulacji – talent bywa przeceniany
 • Efekt Arkazji – Ty vs. Ty – jak wygrać z samym sobą
 • Droga pod prąd - o tym czego robić mniej, co przestać robić, a co robić inaczej
 • Synergia wysiłków - siła różnorodności – siła zespołu – siła zaangażowania
 • Mechanika wygrywania – Wola - Umiejętności – Nawyki - Zespół
 • Siła inspiracji – banały, które działają w sytuacjach kryzysowych


Wykład # 2: „Zero własnych pomysłów – o tym co działa w sprzedaży”

„Tylko kilka rzeczy musisz robić dobrze w swoim życiu, pod warunkiem, że nie robisz zbyt wielu rzeczy źle.“ Warren Buffett


Są takie algorytmy w świecie sprzedaży, których ignorancja prowadzi do samobójstwa biznesowego. Pomimo upowszechnienia się wiedzy na temat skutecznej sprzedaży wpadamy nieświadomie w pułapki samo-zachwytu, samozniszczenia albo pseudo wiedzy. Złożoność jest wrogiem rozwoju.


Wykład # 3: „Aż strach się bać !”

Można się bać - i działać. Można się bać - i stawiać czoła wyzwaniom. Można się bać i realizować swoje marzenia. Kiedy chcemy czegoś więcej, kiedy ambicja pobudza nasze myślenie, kiedy głód sukcesu nie daje nam spokoju – powinniśmy zrozumieć strach.

Zrozumieć jego istotę i słabe strony, wykorzystać jego energię i siłę na naszą korzyść, odrzucić to co nie prawdziwe i doświadczyć fenomenu pokonywania strachu.

To jak najbardziej możliwe, wykonalne i do zrealizowania przez każdego z nas, pod jednym warunkiem - Kiedy wiemy jak to zrobić.

Panowanie nad strachem to wyjątkowa umiejętność, daje poczucie siły i panowania nad swoim życiem.

Wiedza o strachu, lęku, jego słabych stronach, strategiach eliminowania, oswajania, budowania odwagi i nawyków do działania pomimo jego doświadczania może być dla każdego szansą. Otworzy przed nami życie pełne nowych możliwości i szans, których strach do tej pory nie pozwalał nam dostrzec.

 

Wykład # 4: „Pułapki myślenia w biznesie”

Nawet najlepszym ekonomistom i menadżerom zdarza się podejmować tragiczne w skutkach decyzje, które są wynikiem pułapek myślenia. Zarówno w codziennych prozaicznych sytuacjach, jak i w chwilach gdy negocjowane są kontrakty warte setki tysięcy bądź nawet milionów, warto znać najczęstsze pułapki myślenia i być świadomym często popełnianych, intuicyjnych usterek w postrzeganiu naszej rzeczywistości.

Błędy myślenia - znane psychologom biznesu - nie są znane w biznesie na szeroką skalę. Heurystyki, księgowanie umysłowe, pomyłki logiczno-emocjonalne to tylko najbardziej powszechne z tych, które wpływają na nasz codzienny biznes.

Kiedy jesteśmy świadomi tego jakie figle może nam płatać mózg, to zarządzanie i świadome podejmowanie decyzji staje się dużo łatwiejsze.


Obszary tematyczne:

 • Pułapki myślenia - jakie figle płata nam mózg ?
 • Psychologia pomyłek
 • Percepcja i Projekcja
 • Logika vs. Emocje - pułapki „racjonalnego” myślenia
 • Narzędzia myślenia


Wykład #5: „Sztuka podejmowania dobrych decyzji”

Ile czasu zajmuje podejmowanie decyzji? Ile razy przekładamy je z dnia na dzień, tygodnia na... miesiąc... latami? Wszyscy podejmujemy decyzje, ale nie wszyscy zdajemy sobie sprawę jaka to ważna to życiowa umiejętność. Czasem z kolei boimy się podjąć decyzję, czego później także żałujemy.

Sebastian Kotow podczas swojego wykładu podejmuje wyzwanie odpowiedzenia na pytanie, czy są jakieś zasady, które mogą być pomocne aby nie nosić ze sobą ciągle ciężaru niepodjętych decyzji, które zabierają energię i stoją na przeszkodzie do osiągnięcia tego co jest dla nas ważne?

Bez umiejętności podejmowania decyzji stoimy w miejscu i się zastanawiamy - czasami może to trwać całe życie...


Agenda:

 • Podejmowanie decyzji - prawdy i mity
 • Od czego zależy nasza umiejętność podejmowania trafnych decyzji ?
 • Doświadczenie - pomocnik czy wróg ?
 • Przekonania - nasza mapa decyzyjna
 • Konfrontacja - droga do wolności


Wykład #6: „Syzyfowe wyzwania – dylematy Lidera”

Eksplozja informacji, technologii i agresywna konkurencja stawiają przed nami nowe wyzwania, które wymagają czegoś więcej niż fachowości czy skutecznych metod pracy. Nowa jakość w świecie biznesu to nie wypróbowane już strategie, ale szczególne kompetencje, maksymalny wysiłek intelektualny jak również emocjonalny. Takie cechy wymagane są od liderów, bo to oni decydują o wyborze właściwego kierunku działania, motywowaniu ludzi i skutecznym prowadzeniu firmy.

Wykład pt. „Syzyfowe wyzwania – dylematy Lidera” pomoże spojrzeć od nowa na biznes i Ciebie jako lidera. Liczne przykłady i wskazówki w prosty sposób doprowadzą do nowych konkluzji i spowodują, że podejmiesz nowe działania. Najlepsze praktyki
oraz zaskakujące i kontrowersyjne metody wprowadzania zmian przez Richarda Bransona będą źródłem inspiracji i refleksji.


Na wykładzie:

 • Syzyfowe wyzwania – o pracy nad sobą i zarządzaniu energią
 • Osobista wiarygodność – dźwignia do efektywności i skuteczności w zarządzaniu
 • Najlepsze praktyki – budowanie kultury zaangażowania i otwartości na zmiany
 • Wizja jutra – jak nauczyć ludzi widzieć przyszłość
 • „Virgin Way” – lekcje innowacyjności i zmieniania świata na przykładzie modelu Richarda Bransona 


Wykład # 7: „Zarządzanie zaufaniem”

Program wykładu:

 • Filary osobistej wiarygodności – dlaczego ludzie ufają innym ludziom?
 • Samozaufanie - krytyczna kompetencja liderów
 • Zaufanie w relacjach - budowanie i rozwijanie zaufania do innych
 • Ekonomia zaufania - jak wpływa na szybkość i koszty
 • Zaufanie - siła napędowa innowacyjności, kreatywności i zaangażowania
 • Prawdy i mity na temat zaufania

Opis wykładu

 • W dzisiejszym świecie wszystko działa szybko. Reputacja i wyniki biznesowe są wypadkową poziomu zaufania, które rośnie albo spada ze względu na opinie i rekomendacje klientów, które przemierzaja? świat w mgnieniu oka.
 • Zaufanie staje się podstawową walutą w prowadzeniu biznesu. Ten czynnik to nie tylko wartość moralna i ważna cnota społeczna. To twardy, ekonomiczny element wpływający na tempo prowadzenia biznesu i poziom kosztów.
 • Kiedy poziom zaufania jest niski, spada szybkść działania i rosną koszty. Kiedy w relacjach funkcjonuje wysoki poziom zaufania – szybkość funkcjonowania rośnie, tempo działania się zwiększa, a koszty spadają.
 • Zaufanie to ukryta zmienna ekonomiczna – może być kolejnym podatkiem dla tych, którzy go ignorują albo dywidendą dla tych którzy rozumieją jego siłę.

Wartość

 • Zaufanie to być albo nie być w biznesie. Jest jednak nierozumiane i niedoceniane.
 • Kiedy poznajemy jego zasady i siłę ekonomiczną, to możemy go świadomie budować, rozwijać ale i odbudowywać, kiedy wymaga tego sytuacja.
 • Sebastian Kotow podaje ciekawe statystyki i badania Edelman Trust Barometr, opowiada o historii „Nagrody Nobla za Zaufanie” i pokazuje jaki te dane mają wpływ na wyniki biznesowe.
 • Wzbogaca całość humorystycznymi przykładami, filmami i doświadczeniami z pracy w obszarze zarządzania zaufaniem.
 • Wykład inspiruje do pracy nad wiarygodnością osobistą i samozaufaniem.

 

Rekomendacje

 


„Sebastian ma wybitne umiejętności i talent do przemawiania - motywuje, skutecznie inspiruje i przekazuje solidną dawkę wiedzy. Jego międzynarodowe doświadczenia biznesowe, praca w różnych branżach z najlepszymi firmami na świecie, sukcesy na koncie – są potwierdzeniem skuteczności i wyjątkowo ciekawym materiałem na dzielenie się z uczestnikami jego wystąpień.”

                                 

                            Brian Tracy (Autor 70 książek, Mówca Biznesowy, Konsultant)

 

 

 


„Sebastian jest niezwykłym mówcą i cochem. Pasjonat triatlonu i miłośnik maratonów, kochający pokonywanie własnych ograniczeń.”

Robert Korzeniowski

Mistrz Olimpijski | Manager of Project Management

 

 

 

 

 

 

„Jego charyzma i energia powoduje, że jego wystąpienia pozostają na długo w pamięci. Niezwykła erudycja, inspirowanie do nieszablonowego myślenia i wychodzenia poza schematy, ponadprzeciętne zaangażowanie i profesjonalizm we współpracy. Rekomenduję dla najbardziej wymagających klientów!”

 Mariusz Latek
Dyrektor Zarządzający | NobleBank

 

 

„Wyjątkowy prelegent – otwarty, komunikatywny i radosny! Gorąco polecam wszystkim decydentom, którzy chcieliby zainspirować współpracowników i podnieść świadomość swoich zespołów na wyższy poziom.”


prof. nadzw. dr hab. Witold T. Bielecki
Rektor | Akademia Leona Koźmińskiego

 

 

 

 


„Angażowanie odbiorców, dobrze dobrane liczne i interesujące przykłady oraz ćwiczenia sprawiły, że całe spotkanie to był efektywnie spędzony czas, a jednocześnie inspirujące doświadczenie. Źródło inspiracji i motywacji do dalszego działania”

Andrzej Gliński
Członek Zarządu | Bank Millenium

 

 

„Praktyka, poparta szeroką wiedza naukową, znajomość wielu nowoczesnych modelów biznesowych, technik zarządczych, są ogromnymi atutami Sebastiana. Rozumie biznes, zna i czuje problemy menedżerów, potrafi pomóc w niemal każdej sytuacji”

Katarzyna Czajka
Prezes Zarządu | Falck Medycyna

 

 „Człowiek o niesamowitej energii i umiejęstności stworzenia odpowiedniego rozwiązania dla swojego partnera biznesowego! Trenersko – osoba ucząca się od najlepszych na świecie, biznesowo – bardzo doświadczony praktyk, relacyjnie – fantastyczny człowiek. Światowej klasy mówca i trener, ogarnięty autentyczną pasją obcowania z ludźmi!”

Marek Rybiec

Prezes Zarządu | Skarbiec TFI

 

 „Sebastian prowadził dla naszego top management sesję z obszaru zarządzania zaufaniem. Fascynujący temat, praktycznie przeprowadzony, imiejętnie zarządzał bardzo wymagającą grupą uczestników. Jego poczucie humoru w połączeniu z ciekawymi doświadczeniami biznesowymi i wyjątkową wiedzą w temacie jest ogromnym atutem dla odbiorców”

Anna Jakubowski

Managing Director | Coca-Cola

 

 „Profesjonalista, praktyk biznesu, doskonały mowca i pasjonat tego co robi. Konkretny, motywuje i inspiruje. Niezwykle ekspresyjny z ogromną energią przekazu. Bardzo wysoki poziom kompetencji. Odkrywa w innych potencjał i możliwości do rozwoju osobistego, dając rozwiązania które są proste, logiczne i możliwe do zastosowania od zaraz, a przy tym skuteczne.”

Anna Olewnik – Mikołajewska

Prezes Zarządu | Olewnik | Stara Wędzarnia

 


 

„Człowiek Renesansu. Doskonale odnajduje się we wszystkich aspektach czynienia z życia dzieła sztuki. Potrafi to robić na własny użytek i we własnej sprawie i potrafi do tego inspirować innych. Wiarygodny własnym przykładem. Skuteczny celną i przekonującą narracją. Zarażający niespożytymi pokładami dobrej energii entuzjazmu. No i niemal zawsze roześmiany od ucha do ucha. Polecam!”

Iwona Demidowicz

Dyrektor | Learning & Development | ING Bank

 

 „Inspirujący, charyzmatyczny, z ogromnym poziomem energii i entuzjazmu. Zachęca i aktywuje do działania, zmiany i podejmowania odważnych decyzji. Spójny merytorycznie, duża wiedza praktyczna i doświadczenie. Jego wystąpnia doskonale sprawdzają się, kiedy trzeba poruszyć ludzi i zachęcić do działania!”

Tomasz Bartuzel

Dyrektor Sprzedaży | Prudential

 

 

 

„Sebastian prowadził dla naszej kadry menedżerskiej wykłady z przywództwa, inteligencji emocjonalnej i motywacji. To było ogromnie ciekawe doświadczenie, praktyczne, inspirujące i zachęcajace do zdrażania w życie nowej wiedzy. Wspaniały wykładowca i moderator.”

Katarzyna Mańkowska

Dyrektor Sprzedaży | Hilton

 

 


„Doświadczenia w sprzedaży, dobra edukacja w UK i USA  w zakresie zarządzania, motywacji i biznesu, zdrowy rozsądek i nacisk na praktyczność edukacji – czyni go bardzo wartościowym partnerem w biznesie.”

Paweł Miller

CFO | Bioelektra Group SA

 

 

 

„Sebastian jest kimś wyjątkowym. Współpraca i poziom zaangażowania na najwyższym poziomie. Niewyczerpane źródło wiedzy o sprzedaży i zarządzaniu.”  

Trevor Brennan

Dyrektor Zarządzający | Regus

 

 

 

 


Menedżerskie

Finansowo-Księgowe

HR, Kadry i Płace 

Projekty Specjalne

Szkolenia Zamknięte

Umiejętności osobiste

Prawo

Asystentki i sekretarki

Podatki

Rachunkowość

FinansePrawo Pracy

Czas Pracy

Ubezpieczenia społeczne

HR

Mówcy inspirujący

Special Express Training (SET)

Coaching medialny

Mystery shopping 

Innowacyjność

Szkolenia zamknięte - informatyczne

Szkolenia zamknięte

Zarządzanie zmianą

Train The Trainers


Szkolenia specjalistyczne  |  Zarządzanie projektami  

BESTSELLER - Wystąpienia publiczne z Krystyną Jandą

Voucher szkoleniowy | Karta zgłoszeniowa | Plan szkoleń | Outdoor/Integracja | Eventy | Gra miejska 

O nas: Firma szkoleniowa | Trenerzy | Praca | Kontakt        Filmy video: Szkolenia | Referencje

Na tej stronie wykorzystywane są pliki cookies.
Dowiedz się więcej w Polityce cookies

Znajdziesz nas także na:       YouTube     Facebook   Blog


MAY AGENCY SPEAKERS TRAINING & CONSULTING © 2016 - Mówcy inspirujący, szkolenia, coaching i consulting

  Platforma: iCMS3