SZKOLENIA OTWARTE
PROJEKTY SPECJALNE
SZKOLENIA ZAMKNIĘTE
DODATKI
Newsletter

  << powrót <<
  

Maciej Zięba


Maciej Zięba OP Temat wykładu:

 

Motywacja i samodoskonalenie na drodze do sukcesu

 

Z wykształcenia fizyk (dyplom Uniwersytet Wrocławski 1978). Od 1973 współpracownik opozycji demokratycznej. Założyciel Sekcji Wychowania Społecznego w wrocławskim KIK, od 1975 członek Zarządu a od 1978 do 1981 wiceprezes Klubu. W latach 1978 – 80 pracuje jako fizyk w IMGW, tam też zostaje pierwszym przewodniczącym KZ „Solidarności”. Od Sierpnia’80 ekspert Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” oraz założyciel i pierwszy redaktor naczelny tygodnika „Solidarność Dolnośląska”. Potem pracownik „Tygodnika Solidarność” w Warszawie (red. nacz. Tadeusz Mazowiecki). W sierpniu 1981 wstępuje do Zakonu Dominikanów.

Po odbyciu studiów filozoficzno-teologicznych w 1987 przyjmuje święcenia kapłańskie. W następnym roku wyjeżdża na studia podyplomowe do Niemiec (Katholische Universitaet Eichstatt), które w 1990 kontynuuje w Catholic University of America, a w 1991 przebywa na stypendium w American Enterprise Institute w Washington D.C.


W latach 1990-1995 jest dyrektorem Wydawnictwa „W drodze” w Poznaniu. W 1997 uzyskuje doktorat z filozofii ekonomii i polityki na Uniwersytecie Jana Pawła II w Krakowie. W 1998 roku zostaje wybrany (w 2002 wybór zostaje ponowiony) na prowincjała Polskiej Prowincji Dominikanów. Po zakończeniu drugiej kadencji (2006) zostaje w 2007 pierwszym dyrektorem i organizatorem Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku (do 2010).

 

Od 1990 roku wykładowca Kolegium Filozoficzno-Teologicznego w ramach Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie, w latach 1991-96 wykładał etykę życia społecznego na wydziale prawa Uniwersytetu Poznańskiego, a w latach 1994-2006 etykę życia gospodarczego na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, gościnnie wykładał też w USA, Niemczech, Włoszech, Czechach, Estonii oraz na Węgrzech i na Litwie

W 1995 r. założył w Krakowie Instytut Tertio Millennio (miejsce spotkań ludzi kultury, polityki, Kościoła i świata ekonomii, a także organizujące wiele szkół nauk społecznych dla studentów z całej Polski), którego jest dyrektorem.

Od 1992 r. wraz Ethics and Public Policy Centre w Waszyngtonie, prowadzi coroczne trwające 3 tygodnie „Tertio Millenio Seminar on Free Society” dla doktorantów z Europy i USA.

W latach 1993 - 2005 współpracował z Janem Pawłem II (m. in. jako członek Synodu Biskupów Europy i w Papieskiej Komisji Iustita et Pax).

 

Jest autorem parunastu książek (dwie z nich zostały wydane również w USA i we Francji) oraz ponad 600 artykułów opublikowanych w Polsce i zagranicą.

Za działalność w opozycji demokratycznej odznaczony Krzyżem Oficerskim Polonia Restituta (2007) i Krzyżem Wolności i Solidarności (2015).

 

fot. Paul Haring

Menedżerskie

Finansowo-Księgowe

HR, Kadry i Płace 

Projekty Specjalne

Szkolenia Zamknięte

Umiejętności osobiste

Prawo

Asystentki i sekretarki

Podatki

Rachunkowość

FinansePrawo Pracy

Czas Pracy

Ubezpieczenia społeczne

HR

Mówcy inspirujący

Special Express Training (SET)

Coaching medialny

Mystery shopping 

Innowacyjność

Szkolenia zamknięte - informatyczne

Szkolenia zamknięte

Zarządzanie zmianą

Train The Trainers


Szkolenia specjalistyczne  |  Zarządzanie projektami  

BESTSELLER - Wystąpienia publiczne z Krystyną Jandą

Voucher szkoleniowy | Karta zgłoszeniowa | Plan szkoleń | Outdoor/Integracja | Eventy | Gra miejska 

O nas: Firma szkoleniowa | Trenerzy | Praca | Kontakt        Filmy video: Szkolenia | Referencje

Na tej stronie wykorzystywane są pliki cookies.
Dowiedz się więcej w Polityce cookies

Znajdziesz nas także na:       YouTube     Facebook   Blog


GRUPA EN BLOC © 2018 - Mówcy inspirujący, szkolenia, coaching i consulting

  Platforma: iCMS3